UUT Noordlaren | Tia Ebbinge

Haren

De Zaak Gryeshoeck

Afgelopen jaar is er weer een speelfilm opgenomen met acteurs en actrices uit Noordlaren in een (nog niet) waar gebeurd verhaal. Deze ander half uur durende film is vertoond op de nieuwjaarsreceptie in dorpshuis De Hoeksteen. De inwoners van Noordlaren hadden weer massaal hapjes ingebracht voor deze avond. De Zaak Gryeshoeck gaat over het volgende. Het verzorgingshuis Gryeshoeck bevindt zich achter de Rieshoek. De bewoners zitten er aan een tafel, strijken, vouwen was op. En maar aardappels schillen. Er is een verzorgende die de bewoners regelmatig drogeert met een één of ander valium, een bijna hysterische locatiemanager en een dubieuze directrice. Waarom moeten de bewoners hun sieraden veilig in een kluis opbergen? Waar is het collier gebleven? Wat voor dubbele rol speelt Pleuni de verzorgende?’ En dan de inbrekers die een komische noot in de film brengen.  Voeg er nog een Sherlock Holmes-achtige detective en twee jongeren aan toe en de speelfilm is compleet! Uiteindelijk loopt het goed af en kunnen de bewoners in de Gryeshoeck weer opgelucht adem halen. Maar wie weet wat ons nog te wachten staat, Koning Winter die toch nog onverwachts toeslaat? Of staan de voorjaarsbloemen straks al vroeg in bloei? Hoe ziet ons dorpsfeest er in juni uit? Stel je toch eens voor 2048... een heus Gryeshoeck in ons dorp. Ik zit aan een tafel, kijk rond en luister aandachtig naar de verhalen van mijn medebewoners, genoeg om een column mee te vullen! De Noordlarense Tia Ebbinge verzorgt om de week de rubriek UUT Noordlaren

Auteur

kvanderweide