UUT Noordlaren | Tia Ebbinge

Haren

De afgelopen weken is er veel geschreven over onze ijsbaan, de marathon en alles daaromheen. We zouden haast vergeten dat er ook belangrijke zaken spelen in ons dorp zoals het behoud van onze ’Rieshoek’ en straks in juni ons dorpsfeest ‘nieuwe stijl’.

Er is een heuse crowdfundingsactie voor De Rieshoek van start gegaan. Crowdfunding, het woord zegt het al: ‘financiering door de massa.’ De Rieshoek, de voormalige basisschool van Noordlaren, is al enige tijd een plek die weer bruist van het leven. Zo is er een goed lopende kinderopvang, dagbestedingscafé en sinds kort kun je er ook heen voor een bezoek aan de kapper of voor accupunctuur. Het is een plek waar veel creatieve workshops worden gegeven en waar exposities te bezichtigen zijn. Een plek die jong en oud verbindt. Er nog veel geld nodig is om de Rieshoek te behouden, een ieder die kan of wil draag een steentje bij. Want zeg nou zelf een gebouw met een verleden op een unieke locatie moet toch de kans krijgen om ook opnieuw geschiedenis te gaan schrijven in deze tijd. Nu maar hopen dat er veel geld wordt opgebracht! En als de aankoop een feit is kan er worden gedanst rond de oude boom die al meer dan 100 jaar voor De Roeshoek staat. Voor het dorpsfeest nieuwe stijl heeft onze straat laatst gebrainstormd, waar een prachtig idee uit voort is gekomen. De volgende stap is elkaar ontmoeten op een geheime plek om alle ideeën werkelijkheid te laten worden. We houden het nog even geheim, maar het is wel iets waar mensen een tikje tegen aan mogen geven, een soort samenspel van iets. Ik kijk er al enorm naar uit en zie al alle Noordlaarders ‘s avonds, na het dorpsfeest, richting de feesttent gaan die ook dit jaar weer gewoon achter onze Rieshoek staat.

Auteur

admin