UUT Noordlaren | Tia Ebbinge

Haren - Festival in Appelbergen

Samen met drie vrouwen heb ik op vrijdagavond 1 september het muziekfestival in Appelbergen bezocht. Het vond voor de vijfde keer plaats. Op de fiets vanuit ons dorp ben je zo op de plek waar we ons moesten verzamelen. Op vertoon van je kaart kreeg je  een’ klapstoel’ uitgereikt en kon je een glas halen voor je drankje. Het begon al wat te schemeren toen we met z’n allen via een smal pad dat verlicht werd door fakkels en lichtjes de plek bereikten waar het festival plaatsvond. Op de zandvlakte midden in de natuur omgeven door eeuwenoude bomen klapte ieder zijn stoel op het zand uit. Wat een bijzondere plek om naar een concert te gaan luisteren. Vlak voor het begin en tijdens het concert zagen we prachtige luchtballonnen overkomen, die eerder vanaf Meerstad waren opgestegen. Een genot om te mogen aanschouwen. Terug naar de muziek luisterden wij naar de prachtige stem van een jonge vrouw die een zelfgeschreven nummer ten gehore bracht en werd begeleid door een orkest. Luisterden wij naar een band die liedjes zong, naar een dame uit Japan die alweer enkele jaren in Glimmen woont en een folkliedje ten gehore bracht en later op de avond naar een jazznummer. Na een tijdje draaiden wij onze stoel even wat bij. Aan de linkerkant van ons stond een vleugel in de nabijheid van oude boom waar een pianist twee vrouwen begeleidde die ontroerende luisterliedjes zongen. Er na verloop van tijd namen ook nog twee en drie zussen ons mee op een muzikale reis. Tijdens de pauze kwamen de mandjes met wijn en fris langs en kon je je glas vullen, op de statafels stonden nog enige versnaperingen. Het was een prachtige sfeervolle en goed georganiseerde avond, met verschillende muziekstijlen. Er was zelfs een jonge dj uit Glimmen die samen met het orkest het publiek ons nog even wegblies op het laatste moment. Nog even lopen langs de lichtjes, op de fiets weer terug en daar was ons dorp alweer in zicht.