Mantelzorger: je zult het maar zijn...

PATERSWOLDE -   Het Alzheimer café Tynaarlo – in de maand oktober in “Ons Dorpshuis” in Paterswolde- heeft woensdagavond 19 oktober het thema “Mantelzorger: je zult het maar zijn...”

Dementie overkomt je niet alleen, je omgeving krijgt er ook mee te maken. Partners, familie, vrienden of buren helpen langdurig en onbetaald. Deze mantelzorgers zijn erg belangrijk voor mensen met dementie, onder anderen om zo lang mogelijk thuis te kunnen blijven wonen. Het zijn geen beroepsmatige hulpverleners en dat maakt soms dat ze het gevoel hebben er alleen voor te staan. Herkenning, begrip en steun kunnen ze vinden bij het Alzheimer café Tynaarlo, waar iedereen met vragen over dementie terecht kan. Deze avond wordt door wijkverpleegkundigen van het PG team van Icare en een ervaringsdeskundige verzorgd. Hierbij zal er aandacht zijn voor de rol van de mantelzorger en het belang van het sociale netwerk rondom de persoon met dementie. De presentatie duurt ongeveer een half uur, daarna is er tijd om vragen te stellen en in discussie te gaan. Na afloop kan men nog iets drinken en met elkaar praten. Zaal open 19.00 uur, aanvang programma 19.30 uur. Vervoer De Alzheimercafé-bus rijdt speciaal voor het Alzheimercafé. We halen u thuis op en na afloop brengen we u weer thuis. U staat nooit meer ´op tijd´ omdat de bus rustig wacht tot het programma is afgelopen. U kunt de AlzheimerCafé-Bus reserveren via Trias : 0592-338938 Het Alzheimer café Tynaarlo Het Alzheimer Café is voor iedereen die vragen heeft over dementie. Of nu iemand bang is om dement te worden of onlangs heeft gehoord dat hij dementie heeft, zorgt voor een dementerende vriendin of er beroepshalve mee te maken heeft: iedereen is welkom. Alle gasten leren en profiteren van elkaars ervaring, kennis en kunde. U hoeft zich niet aan te melden en de toegang is gratis. Elke derde woensdag van de maand (m.u.v. de zomermaanden) in De Ludinge (Ludinge 4) in Zuidlaren. LET OP: in oktober zitten we in Ons Dorpshuis in Paterswolde. Zaal open 19.00 uur, aanvang programma 19.30 uur. Een samenwerking tussen zorginstelling in de gemeente Tynaarlo: - Trias - Lentis - Icare - Zorggroep Drenthe - Team 290 - GGZ Drenthe - Interzorg - Hoeve Loevestein