Jong, gedreven & grillig

HAREN - In de rubriek Sportpraat staat deze week Lennart Schuur centraal. Lennart hockeyt bij Heren 1 in Haren.

Hoe heet je, hoe oud ben je en waar woon je? Ik ben Lennart Schuur, 26 jaar oud en ik woon in Groningen.
Werk/studeer je?
Ik heb zojuist mijn Bachelor Geschiedenis gehaald en zal in september starten met mijn Master. Dat ga ik doen in Groningen. Ik wil graag geschiedenisdocent worden, dus ik hoop over een jaar of 2 voor de klas te staan. Naast mijn studie ben ik ook werkzaam op het Luzac, en ben ik trainer/coach van Groningen JA1. We zitten in een loodzware poule, maar als ik tegenstanders mag geloven zijn wij tot nu toe de verrassing van onze competitie.
Welke sport beoefen je en bij welke vereniging? Ik hockey bij GHHC Groningen. In welk team zit je? Ik speel als laatste man/verdediger in het eerste Herenteam van onze club. Wat is het mooiste aan dit team? Dit seizoen hebben we een jong, gedreven, grillig team om aanvallend met te hockeyen. Op welk niveau sport je? Wij spelen op dit moment in de 1e Klasse, dat is het tweede niveau onder de Hoofdklasse. Waarom deze sport? En waarom bij deze vereniging? Mijn vriendjes op de basisschool in Eelde begonnen met hockey op hun zesde of zevende, dus ik ook. Later ben ik lid geworden bij GHHC Groningen om op een hoger niveau te trainen en spelen. Hoe vaak train je in de week?  Met het eerste Herenteam trainen wij drie keer per week, en op zondagmiddag (altijd om 14:45 uur) spelen wij onze wedstrijden. Wanneer was je laatste wedstrijd en hoe ging het? Voor het paasweekend waren wij te gast bij Hattemse hockeyclub, een middenmoter in onze poule. Een spannende wedstrijd met, uiteindelijk, een Duitse overwinning; wij wonnen met 2-3 in de laatste secondes. Gloriemoment? Promotie naar de Overgangsklasse. Wat wil je nog bereiken? Ik zou graag nog een keer in de Overgangsklasse willen spelen, het liefst met jongens, uit de jeugd, van onze club. Grootste blunder Ik heb ooit met 18-0 van Amsterdam JA1 verloren.. Wie is je grote voorbeeld? Niet één groot voorbeeld, maar ik heb veel bewondering voor het Nieuw Zeelandse rugbyteam, The Allblacks. Wat eet je het liefst? Ik eet graag spaghetti bolognese, maar een patatje lust ik ook wel. Hoe breng je graag je vrije tijd door? Op het Luzac gaan we een drukke periode tegemoet met het zicht op de examens, en met hockey ben ik 4 avonden in de week bezig, dus veel vrije tijd heb ik op dit moment niet. Als ik die wel heb ik ben ik met vriendjes aan het hangen, serie of filmpje kijken, of een ouderwets bordspelletje spelen. Is er nog iets wat je wilt delen met de lezers? Kom eens kijken op een zaterdag voor jeugdhockey op elk niveau van Nederland! Of bij één van onze seniorenteams op zondag, dan blinkt Dames 1 uit in de top van de Overgangsklasse of Heren 1 in de 1e Klasse!