Gemeente stelt begroting 2015 vast en werkt aan begrotingswijzer

Haren - De gemeenteraad heeft donderdag de begroting voor 2015 unaniem vastgesteld. De begroting voor 2015 heeft een gering positief saldo.

Ondanks het geringe positieve begrotingssaldo voor 2015, moet in de jaren daarna bezuinigd worden. Er zijn voor 2015 nog geen keuzes zijn gemaakt die de inwoners raken, vindt het college. Voor 2016 zijn harde keuzes onvermijdbaar, volgens wethouder Paula Lambeck. 'De kaasschaaf is bot geworden.' Lambeck wil inwoners van Haren bij het proces rond de bezuinigingen betrekken via een 'begrotingswijzer.' De Begrotingswijzer van ProDemos is een website waarmee gemeenten hun inwoners op een eenvoudige manier inzicht geven in de gemeentelijke begroting en mee kunnen laten praten.  Eerst dient de gemeente Haren nog de gegevens voor onze gemeente in de wijzer in te voeren, voordat deze gebruikt kan worden. Wethouder van financiën Paula Lambeck: “Onze inwoners spelen bij het vormgeven van de bezuinigingen een grote rol. Er moeten dan immers keuzes gemaakt worden die gevolgen hebben voor onze inwoners. Om dan ook tot goede besluitvorming te komen over de bezuinigingen willen wij onze inwoners hier graag bij betrekken. Hiervoor zijn wij van plan te gaan werken met de ‘Begrotingswijzer’: een instrument waarmee wij onze inwoners op een eenvoudige manier inzicht geven in onze gemeentelijke begroting en mee kunnen laten praten.”